I runda – Summer CHALLENGE

4 lipca na naszym torze odbyła się I runda Summer CHALLENGE 2016. W zawodach wzięło udział 36 kierowców z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Rzeszowa oraz Lublina. Wśród uczestników znalazły się również dwie szybkie Panie.

Kierowcy ścigali się w 3 grupach wagowych. Każdy zawodnik walczył w 3 wyścigach poprzedzonych okrążeniem pomiarowym. Niespodzianką był start lotny.

W kategorii Junior wygrał Maciek Żukowski. Tuż za nim na mecie zameldowali się: Adam Bartman i Mariusz Książek.

Zwycięzcą kategorii Senior został halowy mistrz Polski – Artur Pel, który na tych zawodach wywalczył max ilość punktów. Kolejne miejsca zajęli: Adam Sroka i Konrad Jęczeń.

Najciężsi zawodnicy jadący w grupie Max sprawili kibicom nie lada emocje. Dwóch zawodników Wieniek i wracający do długiej przerwie Piotr Podbielski zdobyli tyle samo punktów. Tuż za nimi w tabeli Michał Gut, kierowca z Wrocławia.

Wyjątkowy klimat wieczornym zawodom na świeżym powietrzu nadawał unoszący się zapach grilla: pyszna karkówka i kiełbaska czekała na uczestników.

Na zawodach pojawili się wszyscy kierowcy z Racing Center Team Poland, oraz Mariusz Irzykowski którzy trenowali przed dzisiejszym
wyjazdem do Francji na międzynarodowe zawody Sodi World Series 2016.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą rywalizację a kibicom za doping. Dziękujemy patronom medialnym: radio Eska oraz PolskiKarting.com.pl.

Zapraszamy na następną rundę już 25 lipca 2016.